Translate

23 Ekim 2014 Perşembe

                                    Bu gün sevgili Kendin Dik'ten bir yorum aldım ve çok sevindim.Kendisi daha ayrıntılı dikiş projeleri görmek istediğini yazmış.Aslında tişört elbise ve düğünde giydiğim kıyafeti ayrıntılı olarak paylaşmıştım ama diğer paylaşımlarım eski diktiklerim olduğu için sadece bitmiş hallerini paylaşabildim.Eskileri paylaşmaya devam edeceğim fikir edinmeniz açısından ama anladım ki yeni bir şeyler dikme vakti de gelmiş.Sağolsun Kendin Dik sayesinde, ne zamandır dikilmeyi bekleyen divitin kumaşım gün ışığına çıktı.Öyle böyle değil yaklaşık yirmi yıldır bekliyor kumaş.Şaka değil.Kendin Dik o kadar çalışkan ve enerji dolu ki,beni de harekete geçirdi.Burdalar'ın bir kısmı ve kumaş yanı başımda şimdi,bu yazıyı bitirince model seçmeye başlayacağım hemen.Bu arada benim emektar Singer Cobramı da görün istedim.Kendisi ondokuz yıldır benimle.Düz dikişi çok iyi değil ama işimi görüyor.Hayalimdeki Pfaff 'ı alana kadar idare ediyoruz birlikte.


4 yorum:

  1. Sevgili dr.um zaman sizin icin onemlidir yerniz musaitse sanayi tipi ikinci el bi dikis maknesi alin derim 1 gunde diktiginiz seyi 1 saatte dikersiniz) hos gelmissiniz

    YanıtlaSil
  2. hoş bulduk,hiç anlamam ki sanayi tipi makinelerden,ne alacağımı bilemem,bir öneriniz var mı?Sizde galiba Elna vardı,blogunuzda görmüştüm diye hatırlıyorum,şimdi bakacağım tekrar,memnun musunuz?

    YanıtlaSil
  3. markası juki düz dikiş diken makinelerden olabilir ikinci eli 300 400 500 tl ye bulabilirsiniz ,pek bir özelligi olamayn dikiş dikerken keyif aldıran sorun yaşatmayan makinelerden olurlar kendileri sadece düz dikiş bulunuyor ...http://www.youtube.com/watch?v=0ZvTdxKn6Vcburadaki video o makineye ait .elna evet kullanışlı bir makine ama sanayi tipi makineyi alınca hiç birinin yüzüne bakmıyorum :)

    YanıtlaSil