Translate

21 Mart 2015 Cumartesi

PAMUK PRENSES'İN NİŞAN TERLİKLERİ :))

                                TERLİK DÖNÜŞÜMÜ
              Kül Kedisi'ne ayakkabı göndermesi yapıp,Pamuk Prenses'i atlamak olmazdı.O yüzden eski terliklerimi de kendisine ithaf ettim.Başlangıçta ayakkabı olarak aldığım bu cicilerin bağcıkları kopunca terliğe dönüştürmüştüm.15-16 yıl önce aldığım çok fazla giyemediğim,atmaya kıyamadığım için dolap bekçisi yaptığım bu ayakkabılar oldukça pahalı bir markanındı.Terlik olarak da güzellerdi ama derileri soyulunca kötü bir görünümleri olmuştu,ben de giymeyi bırakmıştım.Yani marka demek her zaman kalite demek değil,bir daha hiç bir ürününü almadım bu markanın.Ayakkabılarım şöyleydi,

Öncelikle soyulmuş kısımları akrilik boyayla boyadım.Peçete dekupaj yapacağım için bu şarttı.
Boya üç kat sonrası hazırdı,boyadığım kısımlar iyice kururken,bantlı bölümleri kızımın dolabından aşırdığım renk renk ojelerle boyadım.Sonra dekupaj işine geçtim.Sürekli çiçek desenleriyle çalıştığım için bu kez bir değişiklik yaptım ve hayatımda ilk kez bir giyside hayvan deseni kullandım.Bu kısım biraz zorlayıcı oldu çünkü düz bir yüzeyde çalışmadığım için peçetenin kırışmadan yapıştırılması zorlaştı.Ben de parça parça yapıştırdım.Peçete dekupaj yaparken ,önceden peçete yapıştırdığınız yerin üzerine tekrar yapıştırma yapabiliyorsunuz yani bazı yerlerde peçete üst üste gelebiliyor.Bu kağıt ve pirinç dekupajda çirkin bir görüntü oluştursa da peçete dekupajda sorun olmuyor.Dekupaj işlemi de bittikten sonra terliklerimi kurumaya bıraktım.Daha sonra siyah oje ile  terliğin açıkta kalan yerlerindeki soyulmuş bölümleri boyadım.Böylece daha yeni bir görüntü elde ettim.Tüm uygulama yaptığım bölümler kuruyunca da iki kat su bazlı verik attım.Veee işte sonuç,Sağ tekinin topuk desteği erimiş,o yüzden yükseklik farkı var,ayakkabıcıya küçük bir ziyaret sonrası bu sorun da hallolacak.Ve biraz da konsept çekim yaptım :Pİşte bu kadaaar.

6 yorum:

 1. İnanamıyorum sizee,bayıldım,bayıldım...Hiiiç aklıma gelmezdi,şahane olmuş,emekli olmak böyle demek kiiii,ellerine sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hehehehee,olmuş değil mi??Kızım diyor ki,ayakkabıcılar görmesin,sana savaş açarlar biz ne satacağız diye....Emeklilik güzel şey valla Nuray hanımcığım,tavsiye ederim.

   Sil
 2. Ellerinize sağlık, çok şık olmuş :)

  YanıtlaSil
 3. Valla sahane olmus, benimde nisan ayakkabilarim bu halde, sadece bir defa giydim, ve dolapta dururken kabarip kalkti derileri:(( Size gonderebilirmiyiiimmm? :)
  Akrilik boyalarda deri icin falan diye bir sart oluyormu acaba?

  YanıtlaSil
 4. Ne demek,yollayın hemen.Onu da Mevlüde'nin Nişan Terlikleri diye yayın yaparım :)) Akrilik boyanın malzeme ayırımı yok,her türlü yüzeyi boyayabiliyorsunuz.

  YanıtlaSil