Translate

18 Ağustos 2016 Perşembe

FİLİZ TÜRKOCAĞI'NDAN BİR NAZAR ÇALIŞMASI DAHA

             Bu aralar nazarlık işlemelerine takıldım ama sonradan anlatacağım nedenini.Bu güzel desen de gene devlet sanatçısı Filiz Türkocağı'na ait.Ancak netten çektiğim fotoğraftan işlediğim için bir iki yerinde sayı hatası var.Siz işlemek isterseniz,Filiz hanımın kendi sitesinden pdf alın.Benim pdf almaya vaktim olmadı.Netteki fotoğraf da çok düzgün değildi,o yüzden benim işlememi örnek almayın.Netten aldığım fotoğraf şu,

Gördüğünüz üzere pinterstten alıntı.Sayması oldukça zor.Bu sefer nazar boncuğuna sarı renk eklemek dışında desene sadık kaldım.Nazar boncuğunda sarı rengi çok sevdiğim için,o kadarcık değişiklik yapmasam duramazdım.Yine 11ct etamine ;8 numara coton perle ve 24 numara iğne ile işledim.Bir sonraki çalışmam 18 ct kumaşa olacak,bu kadar geniş delikli kumaştan sonra gözüm 18 ct 'lik kumaşı nasıl seçecek göreceğiz bakalım !
                         Benim işlemem de şöyle oldu, Bu panoyu eşim güneşimin ofisi için işledim,bence bu desenin oldukça maskulen bir görünümü var ve ofiste hoş bir ayrıntı olacak.Allah aşkım güneşimi ve onun nezninde hepinizin aşklarını korusun 😍27 yorum:

 1. Çok güzel olmuş ve amin 😄. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. Çok güzelll olmuş, emeğinize sağlık :) keşke benim elimdende gelse ama yeteneksizim bu konuda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz,çok teşekkür ederim.Kanaviçe yapılması çok kolay bir işleme türü,hata yapma a da çirkin olma olasılığı neredeyse yok,bence denemelisiniz 😀

   Sil
 3. Bence sayı hatasına rağmen ( ki hiç belli olmuyor, belki anlamadığımdandır) çok ama çok güzel olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten saymadan anlaşılmaz çünkü bir yerde fazla yaptığını,bir yerde azaltırsın,örneği dengelersin.O yüzden anlaşılmıyor 😜,çok teşekkür ederim.

   Sil
 4. Ellerine sağlık yine çok güzel olmuş...
  Allah'ım tüm güzel insanları kötülüklerden korusun....

  YanıtlaSil
 5. Bu gün kendimle kafayı bozmuş durumdayım:( benim burnum yamuk deyip deyip ağlıyorum kahvaltı bile etmedim:((
  Üstelik bilirim böyle saçma şeylere takılmaması gerektiğini:/
  filleri çok severim şans ve uğur getirdiğine inanırım sarı rengin hüzün yada hastalık anlamını taşıdığını söyleyenler olur hüzün ve hastalıklarda hayatın bir parçası ise bence gayet hoş durmuş , ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sarı,kim ne derse desin,çocukluğumdan beri beni rahatlatan ve umutla,sevinçle dolduran bir renk.Eminim doktorun söylemiştir,bir kez de ben söyleyeyim,şişlikler inmeden asıl lekli belli olmaz.üç aydan önce şişlikler inmez,altınayda neye benzeyeceği belli olur,bir yılda tam şeklini alır.Şu anda sana kim ne derse desin,aynaya her baktığında umutsuzluğa kapılacaksın,bunu değiştirmenin yolu yok.O yüzden,istediğin kadar kafana takabilşrsin ama durumun düzeleceğine dair umudumiçinde büyütmeye çalışırsan,bir nebze rahatlarsın.

   Sil
 6. Sevda'cığım ben yokken neler neler yapmışsın, etamin de başlamışsın maşallah valla 10 parmağında 10 marifet kadınsın. :) eşin de güle güle kullansın. :) Sevgilerimi bıraktım. Bücürük'ten Çapi'ye öpücükler:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Müjdem,bu sene sınavdı başka şeylerdi tatil matil yapamadık,sıcaktan bunaldıkça bunları yaptım işte.Ay güneşi sevmiyorum ben ya,gözüme gözüme batıyor,hep yağmur yapsa keşke.Güzel dileklerine çok teşekkür ederim pamuk kadın,biz de Bücürük'ü ve seni dolu dolu öptük 😘

   Sil
 7. Ama leylekler yüzünden ben fırsat bulup da işleyemiyorum kiiii...

  Ellerine sağlık, eşine harika bir hediye olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamam,baskı yok ,dönünce bitirirsin.Boş ver bırak demiyorum gene de çgüua baskı yapmıyorum,hihihihi

   Sil
 8. Buna bayıldım canım süper görünüyor ellerine sağlık. nazar eden kendinde bulsun:)) Ben de bayılıyorum nazarlıklara muhteşem çeşitleri var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol ablacığım,öyle büyütüldüğümüzden midir nedir,bakmak bike sakinleştiriyor 😀

   Sil
 9. çok güzel olmuş ellerinize sağlık. blogların içinde tesadüfen buldum bu güzel blogu. bende beklerim...
  sevgiler...
  www.soslubadem.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz,çok teşekkür ederim.Hemen geldim ,gezdim biraz,bundan sonra görüşürüz sık sık...

   Sil
 10. Tek kelimeyle mükemmel olmuş. Ellerine sağlıklar olaun. Güzel dileklerine yürekten katılıyorum. Allah kocacıklarımızı başımızdan eksik etmesin. Çooook amin.

  YanıtlaSil
 11. Elinize sağlık çok güzel olmuş.Görünce ben de işlemek istedim hoş filli nazarlıktan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz,işleyin siz de,insan nasıl dinleniyor kanaviçe işlerken,yarın alın malzemeleri hemen 😀

   Sil