Translate

12 Kasım 2014 Çarşamba

                                                          KADINLAR VE ÇİÇEKLER
                             

Bu gün sevgili Gizli Dikiş'e yanıt verirken geldi bu fikir aklıma.Artık biliyorsunuz;ben bir divitin-pazen tutkunuyum.E,bu kumaşlar da çiçek desenleriyle dolu.Hem de ne desenler!!!!Bir kadını çiçek deseni kadar zarif gösteren başka bir desen var mı?Kadınlar ve çiçekler.....Yüzlerce yıllık hikaye.Hadi gelin,biz de hikayelerimizi,geleneksel kumaşlarımız divitinler ve pazenlerle anlatalım.Her kadının dolabına en az bir divitin elbise girsin.Hem geleneksel kumaşlarımızı yaşatalım,hem de çiçek desenleriyle hikayelerimizi anlatalım.Kim bilir,belki de modaya yön verip çığır açarız.Kasım ayı sonuna kadar,herkes bir divitin ya da pazen elbise diksin ve paylaşsın,bakalım neler olacak???Ne dersiniz????

16 yorum:

 1. merhabalar..sizi sevgili diktim diktim giydim sayesinde keşfettim..ben de yeni bir dikiş meraklısıyım sizi takibe aldım, bana da beklerim
  http://nevanurkece.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. evet,blogunuza da yazdım,bekliyorum çiçekli divitin bir elbise içinde fotoğrafınızı,takipteyim sizi de.

   Sil
  2. Pazen Operasyonu için kumaşlarım hazır. Modellerimi de seçip dikeceğim yakında. Benim de pazen fistanım olacak. (http://terzibegum.blogspot.com.tr/2014/11/pazen-operasyonu.html)

   Sil
  3. çok sevindim,darısı diğer dikişseverlerin başına,bir diken bir daha bırakamaz bu kumaşları.

   Sil
 3. Kumaşlarımı aldım en kısa zamanda bende dikeceğim :)

  YanıtlaSil
 4. hadi kolay gelsin,merakla bekliyorum.

  YanıtlaSil
 5. Diktiğiniz elbiseler ve pazen fikriniz çok güzel. Bende katılıp elbisemi bloğumda paylaşıcam. Etkinlik için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 6. etek diksem olmaz mı? Henüz elbiseye gelemedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tabi ki olur,ne isterseniz dikin,ben sadece hayatınıza bu kumaşları sokmak istedim,kasım sonu dedim ama öylesine....

   Sil
 7. Sevda Hanımmmm, benim hemen kendime göre bir divitin kumaş bulmam gerek, çok paniğim şu an ;))). Umarım biz de sizin kadar zarif elbiseler dikebiliriz, sevgiler :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben anladım,siz çiçek desenlerinden korkuyorsunuz,fazla abartılı olur da giyemem sanıyorsunuz,divitin pazen fark etmez,mutlaka hoşunuza giden bir şey olmuştur da siz giyip giymeyeceğinizden emin olamamışsınızdır.İlk gözünüze çarpanı alın,her baktığınızda yeniden ve yeniden hayran olacaksınız.Bana güvenin :))

   Sil